קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – מה חשוב לדעת על הקורס?

אפליקציות הינן פופולאריות ומבוקשות גם באייפון וגם באנדרואיד, אך יחד עם זאת, מדובר ב-2 קורסים נפרדים: קורס פיתוח אפליקציות לאייפון או קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד.
קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, כשמו, אמור להעניק את כל הידע והכלים לתכנון ופיתוח של אפליקציות המותאמות למערכת האנדרואיד וניתנות להורדה דרך חנות האפליקציות, גוגל פליי.
קורסים שכאלו יכולים להיות מיועדים גם לאנשי מקצוע חסרי ידע או הבנה מקדימה בתחום ובין לכאלו אשר אוחזים בניסיון בתחום.
בין הנושאים אשר נלמדים בקורסי פיתוח אפליקציות שכאלו: פיתוח בשפת הג'אווה, היכרות עם סביבת העבודה של גוגל פליי, שילוב של מוזיקה וקטעי ווידאו באפליקציה, פיתוח אפליקציות הן בצד הלקוח והן בצד השרת, היכרות עם טכנולוגיות חדשניות ומתקדמות בתחום ונושאי לימוד נוספים..
כאן חשוב לציין, שבכל מסגרת אשר מציעה קורס שכזה, יילמדו נושאים מעט שונים כאשר, נושא הלימוד תלויים הן בשיקולים השונים של אותה מסגרת הלימוד, הן בהיקף הקורס והן בקהלי היעד עבורם אותו הקורס מיועד.

מה הקורס כולל?

קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד מתקיים במסגרות שונות, כאשר קיימת אפשרות ללמוד קורס פיזי וסטנדרטי או להירשם לקורס אונליין.
המטרה של כל הקורסים המדוברים היא משותפת והיא להכשיר מתכנתים לעבודה בפיתוח אפליקציות למערכות אנדרואיד, הן כעצמאיים והן כעובדים בחברות שונות אשר מעניקות שירות בתחום.
הלימודים בקורס כוללים בדרך כלל גם לימודים עיוניים וגם התנסויות פרקטיות בתכנון ובפיתוח של אפליקציות.
בכדי לסיים את לימודי הקורס בהצלחה ולקבל את התעודה המיוחלת, יש צורך לעמוד בכל מחויבויות הקורס אשר כוללים: מבחנים, מטלות בית ותרגילים, כאשר בחלק מהמקרים, התלמידים אף יתבקשו להגיש פרויקט גמר.
כמובן, שעל כל התלמידים להיות נוכחים במרבית השיעורים.

למי הקורס מיועד ומהם תנאי הקבלה?

קורס פיתוח לאנדרואיד יכול כאמור להיות מיועד גם למתכנתים בעלי ניסיון, אשר מעוניינים להתמקצע באופן פרטני במערכת האנדרואיד וגם לכאלו, אשר אינם אוחזים בניסיון מקדים בתחום.
גם תנאי הקבלה יכולים להשתנות בין מסגרת אחת לאחרת, כאשר בחלק מהקורסים יהיה צורך להוכיח שיש למועמד ניסיון פרטני בתכנות וכיוצא בזה..
תנאי קבלה יכולים להיות גם תעודת בגרות, קורות חיים, ריאיון קבלה, מבחן התאמה וכדומה..
כמובן, שבעת בחירת מסגרת הלימוד, כדאי לשים דגש על נושא תנאי הקבלה ולוודא, שהמתעניינים בקורס אכן עומדים בתנאים הנדרשים לצורך הקבלה לקורס.

השתלבות בעבודה

חשוב לציין, שמסגרות שונות אשר מציעות קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, מבטיחים סיוע בהשתלבות בעבודה, עם סיום הקורס – כאשר, יש מסגרות שאף מתחייבות לכך.
בכל מקרה, בוגרי הקורס יכולים להשתלב בעבודה בחברות טכנולוגיות שונות או להעניק שירותים עצמאיים בתחום פיתוח האפליקציות.
כאמור, מדובר בתחום שיש לו ביקוש רב בימנו אנו וכל התחזיות מעידות על כך שהביקוש רק ילך ויגדל עם הזמן.