עלות פיתוח אפליקציה – כמה באמת עולה לפתח אפליקציה?

אז בעוד שאצל אנשים רבים רעיון לאפליקציה נותר בגדר רעיון בלבד ומתמוסס באחד השלבים בדרך למימוש, יש כאלו שכן פועלים על מנת לפתח הרעיון לכדי אפליקציה שימושית.

אחד הפרמטרים המרכזיים אשר ישפיעו על השאלה אם אותו רעיון אכן יתממש ויהפוך לאפליקציה בפועל או יישאר כרעיון עד שישכח, נוגע לנושא עלויות הפיתוח.

אז רגע לפני שיוצאים לדרך, כדאי להבין בצורה מעמיקה את כלל העלויות של פיתוח האפליקציה ואת אותם הגורמים אשר ישפיעו עליהן – ספוילר לפני שמתחילים – טווח המחירים הוא רחב במיוחד ומושפע מושרה של פרמטרים שונים.

כמה עולה לפתח אפליקציה והגורמים המשפיעים עליה

טווח המחירים של פיתוח אפליקציה הינו גבוה במיוחד והוא יכול להתחיל בכ-5000 דולר ולהגיע למחירים גבוהים של עד 200 אלף דולר ואף יותר – המחיר הממוצע יגיע לכ-40 אלף דולר.

 כמובן שיש לא מעט פרמטרים אשר ישפיעו על מחיר הפיתוח ובין היתר:

 

  • ייעוץ ראשוני – במקרים רבים, השלב הראשון בדרך לפיתוח אפליקציה, יהיה קבלת ייעוץ מאנשי מקצוע חיצוניים כמו לדוגמא עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום ואנשי מקצוע נוספים. ייעוץ זה יהיה כרוך בתשלום שיש לקחת אותו בחשבון.

  • מורכבות הטכנולוגיה – יש אפליקציות אשר מצריכות פעולות תכנות מורכבות, אשר מצריכות שעות עבודה רבות של אנשי מקצוע מתחומים שונים. מעבר לכך, גם התשובה לשאלה האם האפליקציה מתבססת על טכנולוגיה קיימת או מצריכה פיתוח של טכנולוגיה חדשה, תשפיע במידה רבה על המחיר.

  • אנשי המקצוע – יש לא מעט אנשי מקצוע אשר לוקחים חלק בהליך פיתוח האפליקציה ובין היתר: מפתח או מתכנת אפליקציות, מעצבים, מנהלי מוצר, אנשי שירות, אנשי שיווק ומכירות ועוד.. נשאלת השאלה כמה אנשי מקצוע יגויסו לצורך המטרה ומה רמת המומחיות של כל אחד מהם (מפתחים מומחים ומקצועיים לדוגמא, ידרשו, שכר גבוה יותר על עבודתם).

  • מטרת האפליקציה – ככל שהאפליקציה היא יותר בסיסית והמטרה שלה היא יותר פרקטית, כך עלות הפיתוח תהיה נמוכה יותר. במקרים בהם מדובר באפליקציות אשר מיועדות לסוגים שונים של משתמשים ואולי גם מצריכות התאמה לממשקים שונים, עלות הפיתוח שלהן תהיה גבוהה יותר.

עלויות נוספות

יש לקחת בחשבון שגם אחרי שהאפליקציה מוכנה ועולה לאוויר בגרסתה הראשונה, ההוצאות לא מסתיימות, מכיוון שבכל תקופת זמן קצרה עולה הצורך לשדרג אותה וזאת בהתבסס על ביקורות המשתמשים.
ככל שהאפליקציה תהיה איכותית וידידותית יותר למשתמש, כך היא תצבור פופולאריות גדולה יותר – וזאת הרי המטרה העיקרית של העומדים מאחוריה.

עלות פיתוח אפליקציה יכולה להגיע לסכומי כסף גבוהים ולא בכל המקרים ההוצאות מצדיקות את עצמן. מהסיבה הזאת, בשלב הראשון, כדאי לבחון בצורה מעמיקה את הרעיון לאפליקציה, להשקיע בקבלת ייעוץ מקצועי בכדי להגיע להבנה אם הרעיון לאפליקציה אכן טומן בחובו פוטנציאל להצלחה.

בשלבים הבאים, ההמלצה תהיה לחשב בצורה מעמיקה את כלל ההוצאות הכספיות הנדרשות לצורך פיתוח האפליקציה, לברר אם יש מקומות או דרכים להוזיל את אותן העלויות וכבר בשלב הבא, להגיע למסקנה מושכלת אם הדרך אכן שווה את התוצאה.