המקצוע המוביל היום בתחום ההייטק

החלום של צעירים רבים הוא לעבוד בהיי טק. כל הסיפורים של קרובי המשפחה ושל החברים שלהם על התנאים המופלגים שכוללים משכורות גבוהות, אופציות, טיולים ונסיעות לחו"ל קוסמים להם ולכן הם מחפשים איך להתברג כשכירים במקומות העבודה האלו. 

 

בחירת המקצוע המתאים ביותר 

בהיי טק יש מקצועות רבים וחשוב שכל אדם יבחר את מסלול הלימודים הנכון שיוביל אותו לחברות היי טק איכותיות. אחת האופציות המומלצות היא לבצע הכוונה ללימודים באמצעות אנשי מקצוע שמכינים מבחנים שונים כדי לעלות על הכישורים של כל לקוח. קיימים כמה סוגים של מבחנים בשיטות שונות הן אמריקאיות והן של רישום מידע. מעבר לכך מתבצע ראיון פרונטלי או בזום ולעיתים גם דינמיקה קבוצתית.

מכלול המידע שמתקבל מתוך כל המבחנים האלו מוביל להצעות מקצועיות לגבי לימודים שיהיו המתאימים ביותר לכל אדם. יש כאלו שהתכנות היא בדמם, אחרים מתאימים יותר לנושאים כמו מכירות או סיוע טכני ומקצת מהם מתאימים לתחום ה – QA . בהתאם לכך הצעירים יירשמו לקורסים השונים כדי לקדם את עצמם. יש קורסים שהם ארוכים ואחרים שהם קצרים ועם סיומו של הקורס יקבל הסטודנט תעודה על המקצוע שרכש. 

אחד היתרונות בחברות היי טק הוא שהמנהלים רואים את המחר ולכן במקומות רבים הסטודנטים יכולים להתחיל לעבוד כבר כשהם בלימודים בקורס וכך הם משלבים את הידע התיאורטי עם הידע המעשי.

 

קורס QA 

אחד הקורסים הנדרשים ביותר הוא קורס QA כיוון שמי שרואה את העתיד מבין שזה יהיה אחד המקצועות הנדרשים ביותר ולכן כדאי ללמוד אותו. יש אפשרות ללמוד זאת באופן פרונטלי במכללות השונות על ידי מרצים מובילים ומקצועיים, או לחלופין בשיטת ה on line  תוך ליווי מקצועי ביותר. 

בין הנושאים הנלמדים קיימים: אופן ביצוע בדיקות ידניות, ההיצע של הבדיקות שאפשר לבצע על תוכנות שונות, שבעת עקרונות הבדיקה, ניהול Bugs, בדיקות אוטומטיות, אופן ביצוע הבדיקות עבור תוכנות המותאמות לסלולר. בנוסף לכך לומדים את שפת  Agile ועוברים הכנה מאסיבית למבחני הסמכה ISTQB, Java, JavaScript, HTML ומסדי נתונים.

 

קורס QA

 

בודקי תוכנה 

בודקי תוכנה הם אנשים חדי מחשבה אשר פועלים במהירות, עולים על כל תקלה ויוצרים קו חשיבה מידי לתיקון שלה. זו הסיבה שהם נהנים מאד מהמהלכים השונים בקורס זה והנושאים הטכניים שמסתדרים בעשייה מעניקים להם סיפוק פנימי עצום.

מעבר להתאמה על פי שירותי ההכוונה ללימודים, כל אדם שיש לו ידע בסיסי בתוכנות office   ויש לו ידע טוב בשפה האנגלית יכול להשתתף בקורס QA . במהלך הלימודים הסטודנטים לומדים מעבר לבדיקות תוכנה גם בדיקות אוטומציה כיוון שהמגמה היא ליצור רצף של פעולות שיבוצעו באופן אוטומטי וכך כל התהליכים יהיו מדויקים ומהירים ללא טיפול של העובדים.

זה קורה בתוכנות חדשות ומתוחכמות וגם באפליקציות הרבות אשר סובבות אותנו בכל תחום לאור הכמות העצומה של מפתחי תוכנות ואפליקציות, אשר פועלים כמעט בכל תחום בחיינו.